Stiilid

Hontai Yoshin ryu Jujutsu

Hontai Yoshin ryu (otsetõlkes “Pajuhinge koolkond”)on pärit17. sajandi Jaapanist. See loodi õpetamaks samuraide lähivõitluse tehnikat ja taktikat. Harjutades õpitakse tehnikate õiget ja toimivat suunda, kontrollitud distantsi ja õiget suhtumist olukorda. Oluline on vastase tasakaalust välja viimine kasutades selleks ründaja enda jõudu, võttes selle kontrolli alla.
Loe pikemalt

Muso Shinden ryu Iaido

Iaido on vanadel jaapani mõõgavõitluskunstidel põhinev budo ala, kus õpitakse samurai mõõka kiiresti mõõgatupest välja tõmbama ja seda siis efektiivselt kasutama.
Loe pikemalt

Ryukyu Kobujutsu

Traditsiooniline Ryukyu saarte sõjakunst koosneb Toshu-jujutsust (tühja käe tee) ja Emono-jujutsust (relvatehnikate tee). Esimest teatakse tänapäeval kui karated ja teist kui Ryukyu Kobujutsut.
Kasutatakse kaheksat põhirelva: bo, sai, tonfa, nunchaku, kama, tekko, tinbe&rochin ja surujin.
Loe pikemalt

Sport Kobujutsu

Sport Kobujutsu on VK Budokani traditsiooniliste võitluskunstide, nagu iaido, iaijutsu, kenjutsu, kobudo jne sportlik väljund.
Loe pikemalt

Tai Chi

Legendi järgi peetakse Tai Chi loojaks 13.sajandi taoistlikku munka Chang Sanfengi, kes, nähes kure ja mao võitlust, arendas sellest välja harjutuste seeriad, mis arendavad inimese sisemist energiat, aidates meelel ja kehal lõdvestuda ning loomulikult ja pingevabalt liikuda.
Loe pikemalt

Taura Muso ryu Kobudo

Taura Muso ryu Kobudo juured ulatuvad aega 1185, mil Minamoto Yoritomi võitis sõja Tairade klanni vastu, saades esimeseks shoguniks Jaapanis. Algselt sisaldas Taura Muso ryu Kobudo endas nii relvata, kui ka relvaga võitlusviise, lisaks veel mitmeid muid samuraile vajalikke oskusi nagu nööriga sidumine, ratsutamine, vibulaskmine, täies varustuses ujumine jne
Loe pikemalt

Wadoryu Karate

Wado-ryu ( wa = rahu/ harmoonia,  do = tee/ rada,  ryu = koolkond/ stiil) ehk rahu tee koolkond on stiil, mille juured on klassikalises jaapani jujutsus ning vanas Okinawa karates.
“Jõud jõu vastu” mõtlemist on kerge omandada, kuid see toimib vaid niikaua, kuni leidub keegi, kes on veel tugevam. Wado kasutab ära kõrvalepõikamise põhimõtet: kui keegi viskab sind suure kiviga ja sina lihtsalt põikad kõrvale, ei ole vahet kui palju see kivi kaalus. Mida kaugemale ja kõrgemale Wado ryu tehnikates arenetakse, seda pehmemateks ja “jujutsulikumateks” need muutuvad, Wado ryu eesmärgiks on võitmatu tahtejõu, terve keha ja vaimu arendamine.
Loe pikemalt