Ryukyu Kobujutsu

Traditsiooniline Ryukyu saarte sõjakunst, mida Budokanis harjutatakse Mitsubachi dojos,  koosneb Toshu-jutsust (tühja käe tee) ja Emono-jutsust (relvatehnikate tee). Esimest teatakse tänapäeval kui karated ja teist kui Ryukyu kobujutsut.

Ryukyu kobujutsu on alguse saanud enam kui 700 aastat tagasi. Ryukyu saarte erinevad valitsejad ja vallutajad on aegade jooksul keelanud lihtrahval kanda ja omada relvi. Et ennast kaitsta, muudeti oma käed, jalad ning tööriistad relvadeks (kaigas – bo, veskikivi käepide – tonfa, sirp – kama jne).

20. saj alguseks oli Ryukyu kobujutsu jõudnud oma madalseisu, kuna külmrelvad asendusid tulirelvadega ja ei leidunud enam õpetajaid ega harjutajaid. Et päästa hävingust oma rahva kultuuritraditsioone, kogus Shinken Taira sensei kokku 8 relva 42 allesjäänud katat, luues nendest süsteemi ja asudes neid õpetama.

Ryukyu kobujutsus on aegade jooksul kasutatud väga mitmeid erinevaid relvi, neist põhirelvi on 8: bo, sai, tonfa, nunchaku, kama, tekko, timbe&rochin ja surujin. Iga relva jaoks on olemas baastehnikate seeriad (kihon), katad ja paarisharjutused (kumite).

Ryukyu kobujutsu ei õpeta mitte ainult erinevate relvade käsitsemist, vaid ka enda kaitsmist nende vastu, teades nende relvade võimalusi.